Jak odzyskać opłaty pobrane z tytułu UNWW

 

Dzięki UNWW kredytobiorcy, którzy nie posiadają wymaganego przez bank wkładu własnego, mogą korzystać z produktów bankowych. To jest ta dobra strona UNWW. Kontrowersje budzi jego drugie oblicze – tj. warunki na jakich bank narzuca klientom swoje zasady. Praktyki te zostały już zakwestionowane przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz sądy (pierwszej i drugiej instancji). Sprawdź jak odzyskać bezprawnie pobrane opłaty z tytułu UNWW.

JAK WYGRAĆ Z BANKIEM W SĄDZIE

Kiedyś opisywaliśmy historię Państwa Dzielnych. Małżeństwa, które w dwóch instancjach wygrało z bankiem w sądzie i odzyskało opłaty pobrane z tytułu UNWW. Ich historia przypomina sytuację wielu naszych Klientów. Konsument chce zaciągnąć w banku kredyt hipoteczny, a bank przedkłada mu do podpisu wzór umowy, która de facto nie podlega żadnym negocjacjom. Co więcej klient nie jest informowany o warunkach umowy dotyczącej UNWW, a zawartej między bankiem a ubezpieczycielem. Ponadto co kilka miesięcy bank oczekuje od konsumenta zapłaty kolejnych opłat. Brzmi znajomo?

UNWW W mBANKU I BANKU MILLENIUM

UNWW w kształcie oferowanym przez niektóre banki, jak potwierdzają orzeczenia sądów (pierwszej i drugiej) instancji, jest niezgodne z prawem. Aktualnie prowadzimy postępowania dotyczące odzyskania UNWW dla klientów mBanku i Banku Millenium.

Zobacz także:  Zirytowani klienci mBanku idą do sądu.

JAK ODZYSKAĆ UNWW?

KROK 1:
Prześlij do nas na adres: kontakt@sporybankowe.pl lub za pośrednictwem formularza kontaktowego:
a. skan umowy kredytowej wraz z załącznikami
b. ewentualne aneksy do umowy
c. potwierdzenia zapłaty składek UNWW (np. potwierdzenie przelewu, które możesz pobrać z bankowości internetowej, albo poprosić o takie w placówce swojego banku).

KROK 2:
Bezpłatnie zweryfikujemy czy możesz żądać od banku zwrotu opłat pobranych z tytułu UNWW. Jeżeli bank naruszył Twoje prawa, przedstawimy Ci ofertę obsługi prawnej, plan dalszych działań oraz poinformujemy o korzyściach i ryzykach związanych z postępowaniem przeciwko bankowi.

KROK 3:
Jeżeli uzgodnimy warunki i podpiszemy umowę współpracy, to w Twoim imieniu wystąpimy do banku z wezwaniem do zapłaty bezprawnie pobranych opłat. Jeżeli bank nie zwróci Twoich pieniędzy rozpoczniemy postępowanie sądowe.
Postępowanie zazwyczaj toczy się w dwóch instancjach. Linia orzecznicza polskich sądów jest coraz bardziej przychylna konsumentom i kolejne instytucje stają w ich obronie.

Join the discussion 2 komentarze

  • Paweł pisze:

    Witam Serdecznie.Posiadam kredyt na „cele mieszkaniowe” w banku Pocztowym, umowa była podpisana w 2013 roku oczywiście musieliśmy opłacić opłatę za niski wkład .Czy sprawa nie jest już przedawniona?

    • SporyBankowe pisze:

      Szanowny Panie,

      proszę uprzejmie przesłać na adres kontakt@sporybankowe.pl skan/zdjęcie swojej umowy z bankiem. Radca prawny zweryfikuje czy ma Pan podstawę do roszczeń.

      Załączamy pozdrowienia,
      Spory Bankowe