was successfully added to your cart.

Koszyk

Trwają negocjacje w sprawie polisolokat

By 11 października 2016 Marzec 28th, 2019 opłata likwidacyjna, polisolokaty, rozwiązanie umowy, UOKiK

Posiadasz polisolokatę? Pobrano od Ciebie opłatę likwidacyjną? Chcesz uwolnić się od zobowiązań wobec ubezpieczyciela bez ponoszenia wysokich strat? Być może wkrótce będzie to możliwe.

Trwają negocjacje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z Polską Izbą Ubezpieczeń ws. ostatecznego rozwiązania problemu polis inwestycyjnych potocznie zwanych polisolokatami. Wyniki tych rozmów mają być znane jeszcze przed końcem roku. Czym dokładnie są polisolokaty i w jak nieuczciwy sposób zarabiali na nich ubezpieczyciele pisaliśmy tutaj.
Sprawą polis inwestycyjnych UOKiK zainteresował się już w 2014 roku i nałożył kary na cztery instytucje oferujące polisolokaty. Następnie Urząd zawarł z ubezpieczycielami porozumienie na mocy, którego zgodzili się oni na obniżki opłat dla swoich klientów. Od 2016 roku obowiązują nowe przepisy. Co prawda złagodziły one negatywne skutki polisolokat, jednak nie rozwiązały problemu.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki negocjacji.
Interwencję ws. polisolokat zapowiadali też posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z ich obietnicami klienci mieliby odzyskać pieniądze, a ubezpieczyciele ponieść odpowiedzialność.
Posiadasz polisolokatę? Pobrano od Ciebie opłatę likwidacyjną? Skontaktuj się z nami.

Więcej: pulsbiznesu.